Outlety to sklepy lub centra handlowe, w których znajdziesz kolekcje znanych marek
z poprzednich sezonów. Zanim ciuchy, buty lub dodatki trafią do outletu, musi minąć przynajmniej okres ich wyprzedaży w sklepie. Często trafiają tam od razu, a czasem nawet trzy sezony później.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się jak niektóre kobiety to robią, że potrafią znaleźć prawdziwe perły kupując w outletach, to ten materiał jest dla Ciebie.

Wiem ,że są kobiety, które uważają, że nie mają szczęścia do zakupu w tego typu sklepach.

Twierdzą, że nie widzą tam nic interesującego dla siebie, nie potrafią wybrać i znaleźć  nic co mogłoby sie im spodobać.

Jednak te same kobiety podziwiają i nie mogą uwierzyć, jak inne osoby dokonują zakupu niesamowitych ubrań i dodatków właśnie w tych sklepach.

Dlaczego jedne potrafią, a inne czują się zagubione i zrezygnowane takimi zakupami?

Jaka jest istota tego problemu?

Postanowiłam bliżej przyjrzeć się temu zjawisku i zebrałam najważniejsze wskazówki, które wierzę, że będą przydatne dla osób, które chcą nauczyć się robić tego typu zakupy ubrań.

  1. Wskazówka cierpliwość. Czas jaki potrzebujemy na zakupy w outlecie jest dużo dłuższy niż w jakimkolwiek innym sklepie, to dlatego, że mamy do wyboru ogromną ilość różnych marek, często przykrytych i zasłoniętych stertą innych ubrań, co utrudnia zobaczenie tego co może nas zainteresować. Często brakuje również ekspozycji na manekinach, co utrudnia wyobrażenie przestrzenne danej stylizacji.
  2. W outletach najlepiej szukać ubrań ponadczasowych takich jak wełniany płaszcz, dobry gatunkowo trencz, skórzana torba, elegancki zegarek, skórzane buty.
  3.  Dobrze jest stworzyć listę zakupów, czyli takich rzeczy których nie mamy w swojej szafie, a wiemy , że będą nam one potrzebne.
  4. Jeśli już znajdziemy kilka ubrań, których zakup rozważamy dobrze jest zadać sobie w głowie kilka kluczowych  pytań. Z jakimi innymi elementami garderoby daną rzecz możemy połączyć? Na jaką okazję  lub w jakiej sytuacji będziemy mogli dane ubranie wykorzystać? Z czego wykonana jest wybrana przez nas rzecz, czy jest to dobry gatunkowo materiał?

 

Więcej o tym, w jaki sposób komponować idealną garderobę w trakcie zakupów  oraz o tym, na co jeszcze zwracać uwagę, aby Twoja stylizacja przyciągała uwagę, dowiesz się zapisując się do zamkniętej grupy na Facebook’u- stylistki modowej Karoliny Bączkiewicz, gdzie w każdy wtorek możesz wziąć udział w zakupach online ze stylistką.

Dołącz do grupy:

DOŁĄCZ

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej wg Aleksandra Necel-Kozioł
Załaduj więcej w BLOG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *