Biżuteria u kobiety ma niezwykłą moc. Dzięki dobrze dobranej biżuterii można na nowo stworzyć stylizacje na bazie tych samych ubrań. Biżuteria u kobiety jest jak struna w instrumencie muzycznym. Jej rozmieszczenie wielkość i dopasowanie decyduje o tym jaki będzie efekt końcowy.

Dzięki poznaniu sekretów noszenia biżuterii możesz stworzyć po kilka nowych stylizacji na bazie tych ubrań, które już masz w swojej szafie, bez potrzeby kupowania kolejnych ciuchów.

Istnieje pewien mit na temat noszenia biżuterii, który chcę obalić. Tym mitem jest dość często stosowany sposób noszenia biżuterii z wykorzystaniem kompletów.

Co dokładnie mam na myśli?

Przekonanie, że należy nosić kolczyki, łańcuszek i  bransoletkę z tego samego kompletu.

Niestety nie mogę się z tym zgodzić.

Często zdecydowanie lepszy efekt osiągniemy, jeśli nie będziemy łączyć wyrazistych kolczyków z równie wyrazistym łańcuszkiem. Znacznie lepiej jest dokonać wyboru pomiędzy tym, czy stawiamy na akcent przy uszach czy w okolicach szyi.

Jak dokonać tego wyboru?

Tu pomoże nam rodzaj dekoltu, który chcemy połączyć z daną biżuterią.

Jak dobierać biżuterię do dekoltu?

  • Golfy lub dekolty kończące się blisko szyi lubią towarzystwo długich naszyjników.
  • Długie wyraziste kolczyki świetnie natomiast sprawdzą się w towarzystwie dekoltu w kształcie łódki.
  • Eleganckie koszule świetnie komponują się z naszyjnikami z kamieni lub sznurem pereł, jeśli koszula jest rozpięta wtedy elegancko wyglądają delikatne i krótkie naszyjniki ze złota lub srebra.
  • Krótkie łańcuszki pasują do bluzek lub swetrów z dekoltem typu serek.
  • Asymetryczny krój sukienki lub bluzki współgra z dużymi lub wiszącymi kolczykami.
  • Dekolt amerykański nie lubi naszyjników lepiej sprawdzają się długie kolczyki.

Kolejna kwestia dotyczy bransoletki, zegarka, czy też pierścionka i tu znów lepiej jest postawić na umiar. Jeśli jest to stylizacja np. wieczorowa, to można postawić na dwa mocne akcenty tj. wyrazista bransoletka i kolczyki, albo wyrazista kolia i pierścionek z dużym kamieniem, bądź też rzucające się w oczy kolczyki i bransoletka również przykuwająca wzrok.

Co najważniejsze, to nie musi być komplet. Wystarczy, że będzie współgrało ze sobą kolorystycznie. I nie mam tu na myśli tego samego koloru, bo można np. połączyć złoty zegarek z białymi perłami. Spójrz jak robi to Carolina Herrera, która dla mnie jest mistrzynią w “grze o biżuterię”.

Nie jest również błędem łączyć złoto ze srebrem, natomiast nie powinno łączyć się dwóch wyrazistych akcentów na bazie złota  i srebra. Jeśli wybieramy charakterystyczną złotą, sporą  bransoletkę, to srebrne kolczyki powinny być o dużo mniejszych proporcjach, jeśli  oczywiście decydujemy się na takie połączenie.

A jakie są Twoje sposoby na dobieranie biżuterii?

 

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej wg Aleksandra Necel-Kozioł
Załaduj więcej w BLOG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *