1.
Śnieżna biel pasuje każdej kobiecie

Fałsz

Prawda jest taka, że tylko Panie o zimowym typie urody będą wyglądały dobrze w czystej bieli. Pozostałe typy urody powinny wybierać typ bieli złamanej czyli: kolor ecry lub skorupki jajka. Dotyczy to również wyboru sukni ślubnej dla przyszłej Panny Młodej. Pamiętaj, jeśli nie jesteś zimnym typem kontrastowym, a wybierzesz 100% biel, to powinnaś mieć świadomość, że Twoja twarz będzie wyglądać blado, uwidocznią się niedoskonałości oraz cienie pod oczami. A tego zapewne chcesz uniknąć.

2.
Bizneswoman nie powinna nosić długich włosów.

Fałsz

W sytuacjach służbowych, jeśli zależy Ci na tym, żeby zbudować autorytet, nie utrudniaj sobie tego włosami. Jeśli jesteś posiadaczką długich włosów,zepnij je z tyłu. Krótsze, takie do ramion mogą być rozpuszczone.

3.
Do pracy kobieta powinna zawsze chodzić w makijażu.

Prawda

Kobieta nie powinna przychodzić do pracy bez makijażu co nie oznacza,że ten makijaż musi być widoczny. Dla Pań, które źle się czują w makijażu rozwiązaniem może być tzw. make up no make up. Czyli makijaż, który pozwala ukryć niedoskonałości i delikatnie podkreśla urodę.

4. Włożenie dżinsów do pracy jest niezgodne z zasadami dress code’u.

Fałsz

Jeśli w danej firmie obowiązują zasady ubioru na szczeblu business casual lub casual smart, to wtedy założenie dżinsów będzie odpowiednie. Pamiętaj, że biznesowy dress code to nie tylko business ( professional), ale również business casual. Wszystko zależy od przyjętej kultury organizacji w której pracujesz.

5. Perły można zakładać tylko na wieczór

Fałsz

Przykład Coco Channel, dla której perły stanowiły znak rozpoznawczy i nieodłączny element niemal każdej stylizacji.
Perły pasują nie tylko do „ małej czarnej”, ale stanowią również świetne dopełnienie dla koszul czy sweterków. Ba, pasują nawet do T- shirtów z jeansami. Jeśli zależy Ci na tym żeby dodać casualowego charakteru swojej stylizacji wystarczy, że zwiążesz u dołu długi sznur pereł w węzeł.

6.Ubiór biznesowy jest bardziej elegancki niż casual smart.

Fałsz

Każdy ubiór na danym szczeblu dress code’u może prezentować się elegancko.
Elegancja to nic innego jak: dobra jakość, odpowiednie połączenie elementów garderoby, piękno, harmonia, ale również odpowiednie zachowanie oraz osobowość.

7. Kobieta w biznesie zakładająca spodnie wzbudza większy autorytet.

Fałsz

Niestety nie do końca tak jest. Zestawienie spódnicy (oczywiście o odpowiedniej długości) z garsonką jest dla kobiety najlepszym możliwym ubiorem typu business. Szczególnie wtedy, gdy ma ona ważne spotkanie i zależy jej na zbudowaniu autorytetu. To zestawienie działa jak granatowy garnitur u mężczyzny. Przy czym garsonka u kobiety wcale nie musi być granatowa. Ważne jest też to, żeby garsonka i spódnica były uszyte z tego samego materiału.

 • Sekrety noszenia dodatków czyli “gra o biżuterię”

  Biżuteria u kobiety ma niezwykłą moc. Dzięki dobrze dobranej biżuterii można na nowo stwor…
 • Psychologia koloru

  Czy zastanawiałyście się nad wymową kolorów? Jak oddziałują one na naszą podświadomość? Ni…
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Psychologia koloru

  Czy zastanawiałyście się nad wymową kolorów? Jak oddziałują one na naszą podświadomość? Ni…
 • Odkryj i wykorzystaj swoje talenty

     Czy jesteś świadoma talentów jakie posiadasz? Wiesz w czym jesteś naprawdę dobra, …
Załaduj więcej wg admin
Załaduj więcej w BLOG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *