•  Czy jesteś świadoma talentów jakie posiadasz?
  • Wiesz w czym jesteś naprawdę dobra, potrafisz wymienić minimum 10 swoich zalet?
  • Wykorzystujesz w pracy swoje mocne strony? A może skupiasz się nad tym co w Tobie niedoskonałe?
  • A jeśli powiem Ci, że jest wymierny sposób za pomocą którego jesteś w stanie odkryć swoje talenty.
  • A jeśli powiem Ci, że nie warto skupiać się na swoich wadach i na tym co nam nie wychodzi.

Na dowód przytoczę słowa amerykańskiego trenera biznesu Dan Sulli- van: „Jeśli zbyt wiele czasu poświęcasz pracy nad słabościami, to kończysz, posiadając wiele wzmocnionych słabych stron!”.

Natomiast rozwijając te umiejętności o największym potencjale, skracasz swoją drogę do osiągnięcia mistrzostwa.

Zatem w jaki sposób możesz poznać jakie talenty posiadasz?

Według badaczy z amerykańskiego Instytutu Gallupa istnieją 34 talenty, rozumiane jako: „powtarzający się wzorzec zachowania, myślenia i odczuwania, który może znaleźć praktyczne zastosowanie”. Mówiąc inaczej jest to określony sposób, w jaki działasz, podejmujesz codzienne decyzje,odbierasz i widzisz rzeczywistość. Zapewne są aktywności, które z chęcią podejmujesz, coś w czym jesteś ponadprzeciętnie dobra. Być może nawet nie jesteś tego świadoma. Jak powstają te „powtarzające się wzorce”? Przez połączenia między komórkami nerwowymi w mózgu. W tej sieci neuronów obecne są wszystkie 34 wzorce odpowiadające za ludzki potencjał.

U każdej osoby, w różnym nasileniu. Zatem istotna jest kolejność – najważniejsze jest pięć pierwszych talentów. To właśnie w oparciu o tą pierwszą piątkę powinnaś budować swoją siłę, czyli poprzez rozwijanie  Twoich pięciu najsilniejszych  talentów. Możesz jest poznać wykonując test.

Jest też możliwość wyboru opcji poznania swoich wszystkich 34 talentów w różnym nasileniu, jednak warto się skupić na wariancie o którym już wyżej pisałam z podanych wcześniej powodów.

Test został przygotowany w oparciu o wyniki badań przeprowadzonych na 300 tys. osób przez 40 lat.

Każdy może zrobić test, który dostępny jest w internecie na stronie Instytutu Gallupa czyli gallupstrengthscenter.com. Test jest odpłatny w dolarach, przeliczeniu na złotówki to koszt około 60 zł, zależy od kursu dolara. Plusem jest to, że można odpowiadać na pytania zadane po polsku, natomiast wyniki przychodzą po angielsku z dokładnym opisem.

Ja osobiście zrobiłam sobie ten test już jakiś czas temu, jestem pozytywnie zaskoczona jak zwiększyło to moją samoświadomość.

Chcę również podzielić się z Tobą moim wynikiem testu.

Poniżej przedstawiam 5 talentów, które charakteryzują moją osobę na podstawie testu Gallupa:

Activator/ Aktywator– Osoby, które wyróżnia cecha Aktywatora, przyczyniają się do realizacji zadań dzięki temu, że potrafią swoje myśli obrócić w czyn. Często są niecierpliwi.

Futurustic/Wizjoner– Osoby, które wyróżnia cecha Wizjonera, są zainspirowane przyszłością i tym, co mogłoby być. Swoją wizją przyszłości inspirują innych.

Maximizer/ Maksymalista – Osoby, które wyróżnia cecha maksymalisty, koncentrują się na silnych stronach jako sposobie stymulowania doskonałości osobistej oraz zespołowej. Starają się przekształcić coś, co już jest dobre w coś, co będzie doskonałe.

Significance/ Poważanie – Osoby, które wyróżnia cecha poważania, chcą aby inni ludzie traktowali je z wielkim szacunkiem. Są niezależne i chcą być rozpoznawane.

Deation/ Odkrywczość – Osoby, które wyróżnia cecha odkrywczości, są zafascynowane pomysłami i ideami. Potrafią odnaleźć związki pomiędzy zjawiskami, które z pozoru są całkowicie różne.

Wiesz już jakie  masz talenty?, jeśli tak podziel się nimi w komentarzu. Masz jakieś przemyślenia lub pytania? Napisz mi o tym.

 

Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Psychologia koloru

    Czy zastanawiałyście się nad wymową kolorów? Jak oddziałują one na naszą podświadomość? Ni…
  • Prawda i mity na temat dress code’u

    1. Śnieżna biel pasuje każdej kobiecie Fałsz Prawda jest taka, że tylko Panie o zimowym ty…
Załaduj więcej wg admin
Załaduj więcej w BLOG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *