Zauważyłam wśród przedsiębiorców i ludzi biznesu pewną tendencję. Być może u Ciebie funkcjonuje podobny mechanizm.

Mianowicie chodzi o dostosowywanie swojego charakteru lub zachowania do ogólnie przyjętych zasad panujących w biznesie.

Pozwól, że Ci wyjaśnię co mam dokładnie na myśli.

Wyobraź sobie sytuacje, że wybierasz się na szkolenie z negocjacji w biznesie.

W trakcie szkolenia poznajesz techniki, które mają Ci pomóc w osiągnięciu jakiś korzyści np. w trakcie spotkania z ważnym dla Ciebie kontrahentem.

Wcześniej nie stosowałeś/łaś tego typu praktyk, jest to dla Ciebie nowa forma zachowań. W związku z czym potrzebujesz czasu i odpowiedniej ilości treningu, żeby te umiejętności weszły Ci w krew. Wiesz, że jak już to się stanie będziesz skutecznym negocjatorem.

Powyższy schemat dotyczy nabywania wszelkich innych kompetencji potrzebnych w biznesie takich jak: sprzedaż, budowanie relacji, wystąpienia publiczne, zarządzanie zespołem itd. To wszystko nie dzieje się od razu. Wiesz dobrze, że trening czyni mistrza.

A gdybym powiedziała Ci, że istnieje jeszcze coś, co może pomóc Ci osiągnąć efekt w Twoim biznesie nawet jeśli jeszcze nie zdążyłeś/łaś nabyć wszystkich potrzebnych kompetencji.

Nawet jeśli masz stanąć przed grupą kilkudziesięciu osób i wygłosić przemówienie, choć nigdy wcześniej tego nie robiłeś/łaś lub negocjować warunki umowy z kontrahentem, nie mając wcześniej z tym styczności.

Istnieje pewien magiczny sposób, który znajduje potwierdzenie swojego działania w badaniach psychologicznych.

Tym magicznym, błyskawicznie działającym sposobem jest odpowiedni wizerunek.

Ta magia bierze się stąd, że bardzo łatwo jest zmienić wygląd (znacznie łatwiej niż osobowość), a także stąd, że jeśli nawet słowa są sprzeczne z obrazem, to bardziej skłonni jesteśmy zaufać bodźcom odbieranym wzrokowo.

Wygląd jest jednym ze sposobów komunikowania się z otoczeniem.

Istnieje kilka sposobów na to, żeby zwiększyć szansę na powodzenie w ważnym biznesowym spotkaniu lub wystąpieniu stosując kilka porad wizerunkowych.

Jeśli jesteś ciekawy/ciekawa jakie to są porady, możesz otrzymać je ode mnie bezpłatnie.

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz w treści wiadomości wpisując “networking”, w odpowiedzi otrzymasz ode mnie maila z gotowymi krótkimi poradami, które od razu możesz zastosować w swoim biznesie.

Zapis poprzez formularz wiążę się ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, ale tylko do wysyłki informacji o upominkach, wydarzeniach i działaniach podejmowanych w przestrzeni Business&Passion.

 

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej wg Aleksandra Necel-Kozioł
Załaduj więcej w BLOG

Jeden komentarz

  1. Ordercustomessay

    10 czerwca 2018 w 5:02 am

    Thanks so much for the post.Really thank you! Great.order custom essay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *