Poznaj zasady łączenia ze sobą różnych wzorów, tak aby móc ożywić swoje stylizacje. Odkryj swoją szafę na nowo, zacznij miksować ze sobą, dotąd niewykorzystane połączenia.

Najpierw poznaj sekrety łączenia różnych wzorów.

1. Wzory dobrze komponują się ze sobą, jeśli współgrają ze sobą kolorystycznie lub są różnej wielkości.

2. Pamiętaj żeby nie zakładać wzorów, na te rejony ciała od których chcesz odwrócić uwagę. Jeśli jesteś posiadaczką szerokich bioder, zastosuj wzór na górę sylwetki, natomiast dół niech pozostanie gładki.

Jeśli za pomocą wzoru pragniesz zatuszować niedoskonałości sylwetki, to w takim wypadku możesz wybrać gęsty rodzaj wzoru, najlepiej jasny wzór na ciemnym tle.

Poniżej przykład połączenia pasków z pipetką. Kolor bluzki nawiązuje kolorystycznie do koszuli. Czyli mamy jeden element wspólny, jakim jest kolor.

Wzór kraty w towarzystwie intensywnych kolorów oraz wzorów, w tym ciekawe połączenie z elementem kwiatów. Wedle zasady łącz średnie wzory z tymi mniejszymi. Zwróć uwagę, że powyższe wzory są w podobnej gamie kolorystycznej.

 

Wzór panterki lubi towarzystwo bieli, czerni, czerwieni, brązu lub granatu. Żeby panterka prezentowała się dobrze, powinna być wykonana tylko i wyłącznie na dobrej jakości tkaninach. Na jednym ze zdjęć inspirowanych tym wzorem, widzimy wykorzystanie długiego wisiorka nawiązującego do motywów afrykańskich.

 

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Kolejne zestawienie, tym razem kwiatów o różnej wielkości, mazajów na apaszce i cekinów na koszuli. W dalszym ciągu pozostajemy w podobnej kolorystyce.

Wzory tropikalne rządzą się swoimi prawami, a mianowicie nie lubią towarzystwa żadnych innych wzorów. Stąd mamy wykorzystanie płaszcza z motywem afrykańskim narzuconego na czarną sukienkę.

Krata zestawiona z silnym akcentem kolorystycznym w postaci swetra w kolorze intensywnego różu.

Kwiaty w szczególności lubią towarzystwo pasków.


Krata w towarzystwie pasków.

Jeśli pragniesz dowiedzieć się jak można łączyć ze sobą różne kolory w stylizacji i tym samym poznać sekrety stylistów mody. Zobacz koniecznie ebooka, w którym krok po kroku opisuję mechanizm łączenia ze sobą różnych kolorów.

Ebook jest do kupienia pod tym linkiem:

Jak łączyć kolory?

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej wg Aleksandra Necel-Kozioł
Załaduj więcej w BLOG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *