Poniżej przygotowałam zestawienie, które mam na dzieję i wierzę, że pomoże Wam dobierać zimowo/ jesienne obuwie do różnych stylizacji. Wiem, że wielu kobietom spędza to sen z oczu, stąd uwzględniłam kilka wariantów. Tak żeby każda z Was mogła znaleźć to, co dla niej  jest najbardziej odpowiednie.

  1. Kolor rajstop lub spodni, najlepiej żeby był podobny do kolor butów, dzięki temu zyskamy efekt wydłużenia nóg.
2. Jeśli zakładamy cieliste rajstopy i czarne kozaki, to skracamy optycznie nogi. Do czarnych kozaków najlepiej będą prezentować się czarne rajstopy powyżej 60 DEN. Jeśli wybieramy cieliste rajstopy, to najlepiej wtedy wybrać kozaki w odcieniu cielistym.
Oczywiście jest mnóstwo stylizacji modowych, gdzie brązowe botki zestawia się z jeansami i do tego dobierany jest górny element garderoby w kolorze butów. Jednak nie każda kobieta będzie wyglądać w tym korzystnie. Dlatego, że kontrast pomiędzy butami, a spodniami skraca sylwetkę, stąd tylko wysokie kobiety o szczupłych nogach, mogą sobie pozwolić na takie zestawienie.
3. Rajstopy ze wzorami lubią towarzystwo butów wysokich o spokojnym tle.
4.Do jaśniejszych spodni lepiej wybrać obuwie np. w kolorze szarym lub beżowym by uniknąć efektu skrócenia nóg.
5. Kolejnym sposobem na wydłużenie nóg, jest noszenie spodni nakładanych na buty. Dotyczy to tych spodni, które rozszerzają się ku dołowi.
6.Płaskie buty nie będą wyglądały korzystnie w zestawieniu ze spodniami ze zbyt szeroką nogawką.
7. Buty typu oxfordki, a także inne buty z zaokrąglonymi noskami najlepiej pasują do spodni, ze zwężającą się nogawką. Do takich spodni niekoniecznie dobrze będą się prezentować buty ze spiczastym, wydłużonym noskiem. Oxfordki noszone do spódnicy czy sukienki zarezerwowane są dla kobiet o szczupłych nogach. W innym przypadku, nie będą wyglądały korzystnie.
8. Masywniejsze buty pasują do grubszych tkanin garderoby, takich jak grube płaszcze i spódnice.
9. Każda aplikacja na bucie dodaje nogom ciężaru i jest wskazana jedynie dla posiadaczek szczupłych łydek.

 

Dobór butów do eleganckich spodni:

 

 

Najlepiej sprawdzają się krótkie botki, noszone pod spodnie.

Przykład: botki ze spiczastym noskiem w połączeniu ze spodniami z szeroką nogawką. Dodatkowym plusem  w takim przypadku jest to, że zakryte przez spodnie obuwie, nie daje efektu odcięcia.  Innymi słowy nie skraca aż tak sylwetki, co wersja z nogawką wciągniętą do buta. Dlatego można tu zastosować kolor butów, nieco odbiegający od koloru spodni. Przykład: szare, szerokie spodnie nachodzące na spiczaste czarne botki.

Poniżej przykład takich butów w jednym ze sklepów internetowych.

https://7mil.pl/product/view?id=3658

Ciekawe połączenie eleganckich szarych spodni z czerwonymi botkami na obcasie

 

 

Co dobrać do eleganckich cygaretek?

Należy zwrócić uwagę na to, żeby nogawka nie zwężała się ku dołowi, jeśli dobieramy buty w szpic. Im bardziej zwężana nogawka, tym bardziej zaokrąglone noski przy butach. Ciekawy przykład poniżej, dla wysokich kobiet. W przypadku Pań o niższym wzroście postawiłabym na inny kolor obuwia.

 

A tu bardziej jesiennie, dla kobiet które cenią wygodę i elegancję w jednym. Spodnie z prostą nogawką i płaskie obuwie, to również szyk elegancji i stylu.

 

Napiszcie, jak Wam się podoba? A może macie jeszcze jakieś inne pomysły? Podzielcie się w komentarzu.
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej wg Aleksandra Necel-Kozioł
Załaduj więcej w BLOG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *