Kreatorka wizerunku pasjonatka mody świadoma kobieta, która niczego się nie boi.

Poznajcie kobietę o “sercu anioła”

 

 

Co chciałabyś nam o sobie opowiedzieć?
Kim jest Karolina

Jestem szczęśliwą żoną od 15 lat i mamą.

Kocham siebie, kocham moje życie i kocham ludzi.

Od pewnego czasu zajmuję się modą. Jestem stylistką,fascynatką życia.Wciąż złakniona ludzi,poznawania innych,poznawania świata,kultur,po prostu drugiego człowieka

Skąd u Ciebie wzięło się to poczucie szczęścia?

Akceptuję siebie taką jaką jestem, a to pozwala mi spojrzeć na ludzi i życie właściwymi oczami.Poczucie szczęścia to życie w zgodzie z samym sobą,to upadanie i umiejętność podnoszenia się,a tą umiejętność Ktoś mi daje.Mam poczucie bycia kochaną,bycia Córką Króla,Taty który umarł za mnie.

Czy jest według Ciebie recepta na szczęście?

Nie ma gotowej recepty. Wszystko zależy od tego, czego dana osoba potrzebuje. Każda z nas może mieć inne te potrzeby. Dla kogoś np. szczęściem może być posiadanie dużej ilości pieniędzy, a dla innego dom, rodzina. dzieci, ktoś inny natomiast jest szczęśliwy wykonując swoją pasję. Nie ma jednej reguły na szczęście. Jedyną radę jaką mogę dać to wdzięczność za to, co się ma i za to czego nie rozumiemy. W życiu są różne sytuacje na które bezpośrednio możemy nie mieć wpływu. Czasami dzieją się takie rzeczy, że ktoś przez to może stracić sens swojego życia. Ja dziękuję za te sytuacje Bogu. Wiara pomaga mi patrzeć na trudne dla mnie momenty z innej perspektywy,oczami duszy. Kluczem do szczęścia jest też czuć się w życiu kochaną, potrzebną i ważną.

Skąd wziął się pomysł na bycie osobistą stylistką?

Będąc w drugiej ciąży szukałam swojej drogi. Miałam wewnętrzne przekonanie, że moda to jest moja pasja. Znajomi mówili mi również, że potrafię świetnie doradzić komuś jak może się ubrać i wyglądać fantastycznie.
Zaczęłam szukać informacji co bym mogła zrobić żeby zostać osobistą stylistką

W ten sposób będąc już po porodzie trafiłam na Alicję Bogdan. W tamtym momencie współpracowałam również z firmą Mary Kay i organizowałam spotkania dla kobiet. Jednak to miłość do mody ostatecznie wygrała. W ten właśnie sposób rozpoczęłam swoją przygodę i pasję z modą.Kocham to co przede mną,a szykują się takie rzeczy o których na razie tylko śnię.

Na czym polega praca osobistej stylistki?

Pomagam kobietom i uświadamiam je o ich pięknie.

Jest wiele kobiet, które siedzą w domu i nie wiedzą co zrobić by wyglądać dobrze. Zakładają getry, myśląc, że jest to strój na ulicę, a mogłyby ubrać się zupełnie inaczej, stosując pewne proste triki.

Pragnę pokazać kobietom, że są piękne takimi jakie są. Strój to jest tylko zewnętrzna szata.
Prawdziwe piękno jest w sercu, które odbija się w oczach.

Piękno kobiety emanuje z niej, widać to po sposobie jej bycia. Strój jest tylko zdobnikiem.

Praca stylistki to też trochę praca jako terapeuta od ludzkiej duszy nie uważasz?

Otrzymałam piękny prezent w postaci daru poznawania innych ludzi czasami od pierwszego kontaktu. To mi bardzo pomaga i ułatwia moją pracę.
Zmiana zewnętrzna to proces. Na początku musi pojawić się pragnienie zmiany, żeby uruchomić lawinę kolejnych kroków, które zaprowadzą nas do określonej metamorfozy.
Kobieta powinna sobie uświadomić, że ona tego chcę. To musi być jej decyzja. Pomagam kobietom odkrywać dobro.Zmieniam na lepsze.
Często kobiety są niedowartościowane,mają zaniżone poczucie wartości,jest to wynikiem zranień,często z dzieciństwa,czasami w małżeństwie,w szkole,w rodzinie,itd.Zranienie duszy to uleczalna choroba,którą się leczy poprzez wybaczenie ogromnych zranień. Przebaczenie uwalnia,prawda wyzwala i daję życie! To prawdziwe życie.Ważne jest to czy chcemy pielęgnować swoje zranienia czy nowe możliwości już na nowej drodze.

Co według Ciebie jest największą przeszkodą dla kobiet w kreowaniu swojego stylu ubierania się?

Dostosowanie się do innych, pogoń za tłumem, który prowadzi donikąd.Brak odwagi na tzw.wytykanie palcem i wyśmiewanie pt:zobacz jak ona wygląda! Tego się boimy,być wyrazistą,inną,niekiedy dziwną.Dla mnie bycie dziwną to największy komplement,kocham swoją inność,swój indywidualizm.Zawsze taka byłam,a byłam szykanowana od dziecka.Nigdy się nie złamałam,nigdy!

Jak myślisz z czego to może wynikać?

Z braku odwagi,z zaniżonej samooceny.

Jak można to zmienić?

Należy pracować nad sobą i nad swoimi przekonaniami ważna jest też wiara w siebie.Powinno się słuchać swojego serca,przekonań i w końcu zacząć żyć,odważnie!Środowisko w którym przebywamy ma ogromne znaczenie,jeśli mamy złe relacje,toksyczne to jaki sens się jest męczyć?Tacy ludzie ciągną w dół i szukają sprzymierzeńców.Trzeba skończyć z takim znajomościami.To jacy jesteśmy przyciągamy takich samych ludzi.


Co powiesz kobietom które nie wierzą w siebie?

To że nie wierzymy w siebie jest wynikiem czegoś.Często zranień o których wspomniałam.Ludzie,kiedy w końcu nauczycie się przestać oceniać innych? Dlaczego wyśmiewacie kogoś za jego pasję,za bycie sobą?Kto Wam dał do takie prawo? Każdy ma swoje sumienie i żyje według niego,a czasami nie.Pozwólmy ludziom popełniać błędy.Nie doradzajmy jeśli ktoś o radę nie prosi.Co z tego,że ktoś żyję inaczej?Może właśnie się realizuje,upadając i sięga dna żeby zacząć żyć godnie?

Czasami dobrze byłoby skorzystać z porad,konsultacji kogoś mądrego.Mogą to być warsztaty organizowane dla kobiet, ponieważ takiej kobiecie samej będzie trudno poprawić myślenie o samej sobie,może to być rozmowa z osobą duchowną,czytanie właściwych książek.Sposobów jest dużo.Wszystko zależy czy kobieta jest gotowa i pragnie zmian.Dlatego potrzebne jest wsparcie. Dobrym rozwiązaniem jest też odkrycie w sobie pasji i tego co taka kobieta chciałaby w życiu robić. Następnie realizacja pasji,a to kosztuje wiele wyrzeczeń,konsekwencji,systematyczności,upadków,hejtu i braku zrozumienia,przede wszystkim u najbliższych.Wiem co mówię,bo sama przechodzę każdy etap,który często się powtarza.Jednak silna determinacja,odważne marzenia i przede wszystkim słuchanie swojego serca daję siły.Każda kobieta powinna słuchać siebie,ale też ludzi którzy chcą czegoś więcej od życia niż tylko oceniania,szydzenia,narzekania i zazdrości,że ta kobieta odważyła się iść za głosem swojego serca.I taka kobieta potrzebuje moc wsparcia,a nie żeby ją dobijać.Każda jest inna,czasami słaba czasami silna i każda z nas potrzebuję zwykłej,ludzkiej życzliwości.

A czy Ty Karolino przeżyłaś swoją własną metamorfozę?

Przechodzę każdego dnia. Moja metamorfoza trwa nadal.Każdego dnia się zmieniam,upadam po to by się podnosić.

Jaka jest Twoja misja?

Ktoś kiedyś powiedziała, że Moda jest Światem próżności, a ja chcę pokazać, że to nieprawda. Że można kochać modę i się z nią zaprzyjaźnić równocześnie będąc wspaniałym człowiekiem. Pragnę zmienić przekonanie związane z modą. Moda to ludzie,oni są autorami pokazów mody,ciuchów,sesji zdjęciowych,magazynów modowych,itd.Jest to świat piękna,czasami pozornego,a to wszystko kreuje nasze myślenie o jego powierzchowności.Moją misją to nie tylko zmiana na lepsze,ale odkrycie u kobiet bycia sobą i w pełni akceptowanie siebie.Chcę być reżyserem nie tylko swojego życia,ale innych odważnych rzeczy,które są przede mną.Mam ogromne marzenia,nie interesuje mnie pośredniość,bycie kolejną Stylistką.Tak,chcę sięgnąć gwiazd i mam wewnętrzne przekonanie,że to zrobię.Wszystko w swoim czasie.

Dzisiejszą super bohaterką jest Karolina Bączkiewicz

Karolina jest założycielką grupy dla kobiet na facebooku

https://www.facebook.com/groups/swiadomakobieta/

Znajdziecie ją też na instagramie jako swiadomakobieta

 

 

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej wg Aleksandra Necel-Kozioł
Załaduj więcej w BLOG

4 komentarze

 1. Kreatywne Tworki Wiolki

  29 grudnia 2018 w 9:35 am

  Witam 😊
  Bardzo ciekawy artykuł, który daje dużo do myślenia do przemyśleń do zastanowienia się nad samym sobą. Bardzo cenna uwaga o dowartościowaniu kobiety, faktycznie jest tak, że jeśli tego nie ma to jest ciężko zmienić co niektóre podejścia, sposób myślenia itp…
  Ciekawa osoba…i godna polecenia mimo to że nie znam Pani Karoliny osobiście.
  Wiola

 2. Aleksandra Necel-Kozioł

  29 grudnia 2018 w 5:38 pm

  Dziękujemy Wioletto za Twoją opinię. Cieszę się, że mogłaś wynieść z tej rozmowy coś wartościowego dla siebie. Karolina prowadzi ciekawą grupę na facebooku, warto tam być 😉

 3. Karolina Bączkiewicz Stylistka

  30 grudnia 2018 w 11:39 am

  Dziękuję Wiolu,cieszę się że mogłam Ciebie w jakimś stopniu zainteresować i wzięłaś coś dla siebie.Kobieta,która żyję w cieniu innych boi się wyjść z tego cienia z uwagi na innych.Może przeżyć całe swoje życie nie spełniając się.Odwaga to cecha,której można się nauczyć.Zawsze powtarzam-zrób to czego się boisz,a strach minie.Ja też jestem niezrozumiana przez środowisko w którym żyję,ale nie walczę,nie ma sensu.Tutaj trzeba pokazać,że jestem wartościowa taka jaka jestem i nikomu nie muszę się podobać bo i tak są ludzie,którzy są ze mną i przeciwko mnie.Warto się wyróżniać i spełniać swoje pragnienia.Dla siebie!

 4. chizhik_nina9

  1 marca 2019 w 9:43 am

  What words… super, a remarkable idea

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *